021-91015465

برای استفاده از خدمات ابتدا در سایت ثبت نام کنید

ارزهای رمزپایه

 

 

ارزهای رمزپایه یا رمز ارزها (Cryptocurrencies) یا در اصلاح اشتباه (ارزهای دیجیتال) سیستم جهانی نوینی است که بر بستر بلاک چین (Blockchain) بنا شده است.

 

بلاک چین نوعی دیتابیس یا پایگاه داده است که روی یک یا چند سرور خاص قرار ندارد بلکه روی تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل می شوند، توزیع شده است و به دلیل غیر متمرکز بودن قابل حذف یا هک شدن نیست.

 

بیت کوین اولین کاربرد این فناوری بود که در سال 2009 ایجاد شد اما از این سیستم انقلابی برای هر سیستمی که نیاز به ثبت گزارش داشته باشد می توان بهره برد.

 

همزمان با رشد بلاک چین شاهد تولید ارزهای دیگر مانند اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، تتر و … بودیم که این تعداد در حال حاضر به حدود 2000 ارز رسیده است. همه این ارزها در بازارهای جهانی به صورت لحظه ای خرید و فروش می شوند و ارزش آن ها دائما کم یا زیاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به وبلاگ مراجعه کنید:

http://ramzpardaz.com/blog

 

در ایران هنوز مانند بسیاری از کشورهای دیگر، تصمیم قطعی دربارهٔ استفاده و تولید از این نوع پول گرفته نشده‌است. البته به تازگی استخراج رمز ارزها به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته شده‌است و صحبت‌هایی مبنی بر تولید یک رمز ارز ملی در دولت فعلی به میان آمده است.

 

بسیاری از سایت ها در حال حاضر در کنار سیستم های پرداختی رایج مانند پی پال و ویزاکارت، از درگاه پرداخت ارزهای رمزپایه نیز بهره می برند. از مزایای پرداخت های شبکه بلاک چین می توان به کارمزد بسیار ناچیز، انتقال بسیار سریع و امنیت بالا اشاره کرد.