در این مقاله قصد داریم تا مراحل ایجاد حساب وبمانی را به صورت گام به گام و تصویری آموزش دهیم.

دسترسی سریع : افتتاح حساب وبمانی

برای ساخت حساب بیسیک (آلیاس) وبمانی شما فقط احتیاج به یک شماره تلفن دارید! بله، شاید تعجب کنید ولی خوشبختانه این کمپانی محبوب برخلاف بسیاری دیگر از رقبای خود، پذیرای آی پی و شماره موبایل های کشور ایران هم هست. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید…

قبل از شروع بد نیست بدانید که وبمانی در زمان انتشار این مقاله (جوئن۲۰۱۹) از ۴ نوع حساب پشتیبانی می کند:

  1. آلیاس (Alias)
  2. فرمال (Formal)
  3. المنتری (Elementary)
  4. پرسنال (Personal)


بیشتر بدانید : مقایسه انواع حساب وبمانی

در این قسمت به آموزش افتتاح ابتدایی ترین سطح حساب وبمانی یعنی سطح ۱ می پردازیم.

در ابتدا در مرورگر اینترنت خود سایت وبمانی را باز کرده و بر روی گزینه Sign Up کلیک کنید :

wallet.webmoney.ru


در مرحله بعد مطابق شکل کشور ایران و شماره موبایل خود را وارد کنید. اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل قابل استفاده هستند. توجه داشته باشید که شماره موبایل را بدون صفر وارد کنید. در فیلد سوم کاراکتر رندوم را وارد کرده و در آخر بر روی Continue کلیک کنید:


در این لحظه یک کد ۵ رقمی برای موبایل شما ارسال می شود، آن را در فیلد مشخص شده وارد کرده و مجددا گزینه Continue را بزنید:


در این قسمت از شما خواسته می شود که برای حساب خود یک رمز عبور تعیین کنید. در فیلد دوم رمز را تکرار کرده و پس از تیک زدن گزینه شرایط استفاده بر روی Continue کلیک کنید:


سپس با پیغام زیر مواجه می شوید که وبمانی از شما می خواهد که یک کیف پول (Purse) برای حساب خود ایجاد کنید. وبمانی دارای کیف پول های مختلفی از جمله دلار، یورو، روبل و … هست که برای ایرانی ها کیف پول دلار (WMZ) تعیین شده:


با انتخاب گزینه WMZ و در مرحله بعد تایید شرایط استفاده، کیف پول شما ساخته خواهد شد:اکنون افتتاح حساب انجام شده و به داشبورد یا همان پنل کاربری منتقل می شوید. در اینجا می توانید اطلاعات مختلفی از جمله آدرس کیف پول (با حرف Z شروع شده)، موجودی حساب، انتقال پول، درخواست پول و سایر تنظیمات را مشاهده کنید:


با کلیک روی کادر سبز رنگ، یک پنجره پاپ آپ باز شده که می توانید آدرس کیف پول خود را مشاهده و کپی کنید. همچنین گزینه های ایجاد صورتحساب، درخواست وام، دریافت وجه از حساب بانکی یا کارت قابل مشاده هستند:البته گزینه های درخواست وام و ارسال و دریافت از حساب بانکی نیازمند این است که حساب شما به سطوح بالاتر ارتقا پیدا کند.

بیشتر بدانید : ارتقای حساب وبمانی

برای تغییر رمز عبور خود نیز می توانید مراحل زیر را طی کنید:


با کلیک روی فلش کنار آیکون زنبور، خلاصه ای از اطلاعات حساب شما به نمایش گذاشته می شود. سطح حساب شما هم در همین قسمت قابل مشاهده است. WMID به معنای شناسه حساب شماست و با آدرس کیف پول متفاوت است:


نحوه ورود به حساب کاربری

در آخر ورود به حساب کاربری را مرور می کنیم :

در این قسمت پس از وارد کردن موارد خواسته شده به صفحه بعد منتقل می شوید که می توانید برای تایید ورود خود، یکی از گزینه های E-NUM یا SMS را انتخاب کنید. هرچند که ورود با SMS انتخاب راحت تری است، برای ورود با E_NUM باید ابتدا اپلیکیشن آن را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید و کد تایید ارسال شده را از داخل اپلیکیشن بخوانید.کد تاییدی که از طریق SMS یا E_NUM دریافت کرده اید را در فیلد Response وارد کنید:


نکته آخر این که برای شارژ کردن حساب خود، ارائه آدرس کیف پول (WMZ) به فرستنده وجه کفایت می کند.